Zapraszamy na klimatyczne i pełne wiedzy spotkania w murach Browaru Zamkowego w Cieszynie. Możemy spokojnie napić się piwa, zwiedzić browar i zapoznać się z historią produkowanego tutaj trunku. Browar w Cieszynie został założony 1846 roku. Fundatorem browaru cieszyńskiego, a zarazem bardziej znanego żywieckiego jest rodzina Habsburgów.

Cieszyn posiadał długie tradycje piwowarskie, bowiem już od XV wieku istniał tu browar mieszczański. Nie był on jednak własnością księcia, a ponadto produkowano w nim wyłącznie piwo tradycyjne górnej fermentacji w niewielkich ilościach. Dlatego ok. 1840 roku tuż pod zamkiem, na stoku wzgórza rozpoczęto budowę nowoczesnego browaru, który miał zająć się produkcją piwa typu pilzneńskiego na skalę przemysłową. Budowę ukończono w 1846 roku i niemal natychmiast po otwarciu zakład rozpoczął swoją działalność.

Browar w Cieszynie


Piwo z Cieszyna szybko stało się popularne nie tylko w Księstwie Cieszyńskim, ale w całej monarchii habsburskiej. Syn i następca Karola Ludwika, arcyksiążę Albrecht Fryderyk Habsburg, zachwycony sukcesami zakładu rozwinął produkcję i w 1856 roku zdecydował się na założenie kolejnego browaru, który na jego polecenie wybudowano we wsi Pawlusie pod Żywcem. Pierwsi piwowarzy żywieckiego browaru pochodzili z Cieszyna.

Więcej na: http://www.browarcieszyn.pl


Busem na piwo w Cieszynie

Mieszkając w Cieszynie na pograniczu Polski i Czech nie da się nie wspomnieć o wielkim dziedzictwie browarnictwa naszych południowych sąsiadów. Chyba wszyscy z nas znają z opowieści czy też z własnego doświadczenia kufel wyśmienitego czeskiego piwa.

Dla wszystkich którzy mają ochotę na kufel dobrego czeskiego piwa zapraszamy do klimatycznych restauracji w Czeskim Cieszynie, gdzie degustacja piwa przy tradycyjnej czeskiej kuchni z pewnością będzie udanym popołudniem lub wieczorem ...

Wszystkich zainteresowanych spędzeniem czasu na dobrym piwie dowozimy busem 8 osobowym do browaru cieszyńskiego czy restauracji w Czeskim Cieszynie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i wczasowiczów do kontaktu celem umówienia dogodnego terminu...

Dojeżdżamy do klientów z miejscowości: Ustroń, Wisła, Bielsko-Biała, Goleszów, Pruchna, Zebrzydowice, Jastrzębie Zdrój, Pawłowice, Brenna, Strumień, Ochaby i innych.